Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

...NOVINKY 2009...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek  1.7.2009 Obrazek

Doplněné fotečky z výstavy do Galerie.

30.6.2009

Zveřejněná nová stránka Připravované akce. Doplněné fotečky z ukázky tance se psem ze dne 14.6. ve Vysokém Mýtě - Galerie.A také fotečky z coursing cup z 20.6.-Galerie. a za ně moc děkuji autorce ( www.lambra.ic.cz ).

22.6 2009   

KRAJSKÁ VÝSTAVA

"ZEMSKÁ KORUNA II.ročník -LANŠKROUN 21.6." 

    V neděli jsme se po delší odmlce zůčastnili krajské výstavy v Lanškrouně.Této výstavy se zůčastnilo bezmála na 700 různých plemen psů.Jeli jsme vystavovat Amálku i Cheyllinku a opět holky zabodovaly a  dostali úžasné ocenění! Amálka-Výborná 1,a titul - "Vítěz třídy mladých" .Cheyllinka-Výborná 1,titul- "Vítěz třídy" a "Krajský vítěz" .Rozhodčí Ing.Jaromír Dostál,DrSc.Na výstavě jsme se sešli s naší chovatelkou od Cheyllinky Radkou Buriánkovou,která přijela z Brna s manželem Tomem,také vystavovat,mamku Cheyllu a sillky terierku-Dashu.Dostali také výborné ocenění! Maminka Cheylla se pyšnila oceněním Výborná 1 s titulem "Nejlepší veterán" .

Neděle strávená na výstavě se náramně zdařila,vyšlo i docela pěkné počasí.Výstava se úžasně zdařila a byli jsme mooooc spokojeni.Fotečky budou brzo doplněné...                                                            

20.6 2009       

II.ROČNÍK. RR-SPORT CUP COURSING-Svitavy

                      

      V sobotu 20.6 jsme se neplánovaně zůčastnili ve Svitavách na stadionu s Amálkou závodů v coursingu.Nejdříve jsme prošli zkouškou,jestli  Amálku střapeček na dráze zaujme.Zkouška dopadla tak,že Amálka se hned na poprvé rozběhla na dráhu za střapcem jako raketa a jakoby zkušený pes oběhla s velikou rychlostí celý stadion a střapeček si chytla.Organizátoři nám vůbec nevěřili,že Amálka běží scela poprvé.Udělala nám ohromnou radost a tak jsem Amálku postavila už na závodní dráhu,kde se běželi dvě kola.Dvoukolový závod coursingu "AB PŘÍCHOZÍ" s přehledem Amálka vyhrála a umístila se tak na úžasném 1.místě ! Dovezli jsme si domu krásný pohár s diplomem.Amálka je Borec a čím dál více nás překvapuje a dělá jenom samou radost.Zároveň s coursingem se pořádali i agility závody,kterých se zase pro změnu zůčastnila Chellinka.Jednalo se také o dvoukolový závod a po menších chybičkách na parkuru se Cheyllinka po sečtení obou běhů umístila na krásném 6.místě !Jsou to obě velké šikulky   .                                                                                                                                                                                                     

                                                                            19.6 2009                                                                                                                                                                                                                                                   MR

Česká Skalice 13.-14.6.2009

                                   BCCCZ v Agility                                        

                                                                       

V sobotu 13.6 jsme se vydali s Amálkou na Rozkoš na tunýlky,které běhala úžasně rychle!Jenom ten poslední tunýlek ,(ale mojí chybou protože jsem ji hodně utekla,) už minula.Tak jsme ho nabíhali znova.Na noc jsme byli nuceni odjet domu a  v neděli nám nečekaně organizátoři postavili barýlky brzo ráno,s čímž jsme vůbec nepočítali,protože nám v sobotu řekli že se budou běhat zase v odpoledním čase jako v sobotu.Trochu nám to v neděli pozměnili a tak protože by jsme to do Skalice už opravdu nestihli,vydali jsme se do Vysokého Mýta na Sárovec,kde se konala ukázka výcviků psů.Byli jsme požádáni o ukázku tance se psem,který jsme předvedli opět s oběma holkama,s Amálkou i Cheyllinkou a myslím že divákům se to moc líbilo      .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

  30.5.2009

Den bez hranic

Naše domovská Stáj Pucher a OSH Baneta pořádalo v sobotu 23.5 zábavný "DEN BEZ HRANIC". Bohatý program začal křtěním kobylky Hekaríny,které se stal kmotrem sám starosta obce Janova,pan Miloš Štika.Dále pokračoval slavnostním otevřením dětského hřiště a následovala ukázka paravoltiže handikepovaných dětí z klubu APA VČAS z Olomouce a  z Brna.My jsme tento dětský zábavný den zpestřili ukázkou tance se psem.Cheyllinka jako vždy svižným country tancem a Amálka předvedla své teprve druhé vystoupení,moderní disco tanec s akrobatickými prvky.Obě holky sklidili velký úspěch a pořádný aplaus od všech přítomných.A po skončení ukázky,nás obklopili děti a měli možnost se s borderenkama bobavit,házením balonků ale také si vyzkoušet je kartáčovat,podávat z ruky pamlsky a hlavně se s nimi pomazlit.Což si pořádně vychutnali naši stálí klienti,pětiletý hluchoslepý Tomášek a dvanáctiletý mentálně postižený Jaroušek.Tito dva bráškové jsou velkými oblíbenci našich holčiček pravě při canisterapii.Den se zdařil a byl velmi zábavný jak pro děti tak i rodiče.Za fotečky děkujeme Ondrovi Getzelovi! GALERIE.

 

26.5.2009  

"ŠTĚŇÁTKA"

Amálka má nové sourozence :-)) !!! A to od stejných rodičů jako je ona - Arien Aglar a Cate from.Mimisků je osm a jsou jim tři týdny.Je předpoklad,že zdědí po rodičích vyrovnanou povahu a velkou chuť do jakékoli práce či sportu.Pokud by jste z tohoto vrhu měli zájem o štěňátko,kontaktujte chovatele na telefon tel.603820223 , email-- masek.harken@atlas.cz. VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA UŽ JSOU U SVÝCH NOVÝCH PÁNÍČKŮ!!!!!

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Přidané fotečky z Kennel cupu - ZDE. 

 19.5.2009

Sobota 16.5. Seč                                                   

Skvělí diváci a úžasná atmosféra vládla na Seči. Hasiči slavili 95 let trvání a my jsme byly pozvány,abychom celodenní program zpestřily ukázkou tance se psem a agility.Nejdříve jsme předvedly se Cheyll country tanec,který se setkal s pořádným skandováním a aplausem skvělého obecenstva.Následovala ukázka agility v podání Sindy a Cheyll,po jejím skončení nastoupila na svou premiéru tance Amálka,s kterou jsem předvedla disko-tanec a od diváků jsme sklidili ohromný potlesk.Holky se snažily a byly úžasný.A my jsme se s tak skvělým a báječným publikem ještě nesetkali a už máme pozvánku na další předváděčku do Českých Libchav.Sobota na této akci se výborně zdařila a všem se nám na Seči moc líbilo. Fotečky budou dodatečně.

 11.5.2009     

  V pátek 8.5 jsme si udělaly z holkama,Amálkou a Cheyllinkou pěkný výlet až do Měchenic u Prahy na oficiální závody agility " KENNEL CUP " .Pozvání na tyto závody jsme přijaly od naší dobré kamarádky Marušky,která nám dělala řidiče a do Prahy nás vzala sebou. 

  8.5 "KENNEL CUP" - Měchenice u Prahy  rozhodčí- Tomáš Glabazňa (SK) 

 JUMPING  LA 1 18.místo  z 32 startujících
 ZKOUŠKA  LA 1  8.místo - Velmi Dobře z 20 startujících 

             

Štafetový závod-Agility/Jumping ,byl rozdělen na dvojice.Já se Cheyllou jsem si vybrala agility a Maruška s Boldym,jumping.Štafeta byl míček a to bylo něco! Cheyllinka zakoulela očima a běžela pěkně,čistě až na houpačku z které vyletěla jak tryskáč,zonovka-nezonovka a bylo to za chybičku.Vůbec jsem to nečekala,že takto vyletí,doma i na cvičáku ji na místě stavím bez problémů.Důvod byl jasný a došel mi až po chvilce!Práskající,plechová houpačka a tu Cheyllinka nenávidí pro její rámus po dopadu a ona to poznala hned jak na houpačku vběhla a jakou rychlostí šla dolu.Tak šla raději nápřed No a Maruška nám to malilinko,ale opravdu jenom maloučko zkazila,s Bolďánkem se diskly a to jsme mohly být třetí,on to skoro z dvaceti dvojic nikdo nešel čistě.Zato si to Maruška s Boldym,nahradili ve zkouškách kde obsadili krásné 1.místo,blahopřejeme .! Tento den byl plný adrenalínu a moc se vydařil a jakoby neměl konce,ještě jsme přijaly pozvání od Standy Maška,od kterého pochází naše Amálka.Neodmítly jsme a jely se podívat na asi tři dny stará krásná štěňátka a z toho samého spojení co je Amálka,"Cate a Arísek." Mimísků je osm,jsou převážně trikolor a jsou krásný,miloučký a heboučký!  A jestli budou tak úžasní povahově a takový pracanti jako je Amálka,nevím,nevím jestli odolám a nepřibude ještě jedna holčička:-))).Trikolor je můj sen!!!!          

24.4.2009   

 Dnes 24.4  jsme si opět ve Vysokém Mýtě na cvičišti všichni zatrénovali flyball. Zatímco si Cheyllinka samou nedočkavostí dávala záležet na hlasitém a nepřetržitém štěkání,kterým dávala jasně najevo"Dělejte úúž chci běžet"! Tak Amálka zase měla jako vždy,pečlivě vyšlapaný půlkruh u plotu kde byly holky uvázané, a prožívala dupáním snad každý běh všech pejsků. Poté vyrážely na dráhu jako dvě neřízené střely,které se řítí pro balonek:-)).    Toto páteční odpoledne strávené v bezva partě,se nám moc líbilo a už se těšíme na další trénink flyballu. Fotečky dole v odkazech, "flyball s radostí"!!!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Obrazek

18.4.2009

V sobotu 18.4 ve Vysokém Mýtě složila úspěšně naše Amálka zkoušky z výkonu dle NZŘ- ZZO,na výbornou-56 bobů,rozhodčí Petr Vyčítal.Amálka je šikulka a dělá nám jenom samou radost zrovna tak jako Cheyllinka.  Fotečky najdete ve fotoalbu !!!

17.4.2009

První pasení Amálky.
Předvelikonoční Velký pátek 10.4,byl pro naší Amálku opravdu velký
den "D".Rozjely jsme se na farmu k Jitce Látalové do Koclířova na
první pasení stáda oveček.Měla jsem trochu obavy,že do stáda Amálka
vběhne a bude ovce rozhánět,ale hned jakoby věděla co po ní Jitka
chce a stádo úžasně začala obíhat a na Jitčiny občasné povely i k
zalehnutí,poslouchala jako zkušený ovčácký pes.I když je to u
mladých psů na poprvé docela problém,vnímat vůbec nějaký povel,
Amálka se předvedla velice dobře a byla jsem na ni opravdu pyšná.
Znovu se potvrdilo,že je to pracant tělem i duší a borderka na všechno  .U Látalů se nám a hlavně Amálce moc líbilo a už se
těšíme na další pasení.

Obrazek

5.4.2009

Dopněné fotky flyballového tréninku.

 

Obrazek 

31.3.2009

Fotečky z flyballového tréninku naleznete ZDE.

26.3.2009

Včera jsme byli opět na tréninku flyballu ve Vysokém Mýtě.Sešlo se nás tentokrát ještě více a parádně jsme si to užili.Všichni psiska z toho byli nadmíru nadšený

 21.3.2009

Flyballová středa (18.3.), cvičák-Vysoké Mýto pod vedením Aleny Lustykové:Všichni jsme se pořádně s pesanama vyřádili,sešlo se nás na cvičišti neskutečně hodně a užili si plno legrace.A naše holky si vychutnaly pro ně,zatím nepoznaný,úplně nový sport flyball,se vším všudy.Poděkování patří Alče Lustykové,která se nám všem na tomto tréninku obětavě věnovala a předávala své zkušenosti! FOTEČKY-V ODKAZECH !

Obrazek

 9.3.2009

Přidané fotografie hříbátka do galerie.

5.3.2009

Na úvodní stranu přidaná startovní listina a orientační program na 1.ročník Janovského draka.

1.3.2009

Včera 28.2. ve 20:00 hod. klisna HEKA porodila hříbátko - holčičku-jméno dostala -HEKARINA -volat se bude(RINA) 

Další informace budou brzo doplněné.Na fotečky se už teď můžete podívat v galerii.

Obrazek

26.2.2009

Přidané fotečky ze zimních radovánek.Holky se opravdu pořádně vyřádily .

Obrazek 

2.2.2009

Dneska nám po dlouhém čekání přišel výsledek pro Amálku a Cheyllu.V prosinci jsme holkám nechávali udělat testy DNA CEA protože jsme byli zvědaví jak na tom jsme .

Obě naše holky jsou DNA CEA Normal.Výsledek byl od pana MVDr.J.Dostála.

26.1.2009

MUFÍČEK REKREANT  !

K naší psí holčičí smečce,se přistěhoval jeden psí klučičí krasavec.Je to asi sedmiletý kříženeček jménem Mufíček.Dostal se k nám přes moji kamárádku z cvičáku Zuzku Tvrzníkovou,která scháněla urychleně jeho náhradní rodinu na dobu dvou měsíců.Jeho páníčci už jsou oba starší a museli nečekaně nastoupit na lůžkové oddělení do nemocnice.Jinak hrozilo,že by musel tyto dva měsíce strávit v psím útulku.A tak u nás našel prozatimní rodinu,a zabydlel se velice rychle,jakoby tu žil odjakživa.I když Mufíček na tuto rekreaci přijel vybaven se vším všudy,krmením počínaje a pelíškem konče,stejně pelíšky střídá s naší Sindinkou,která je má po celém bytě v každé místnosti.Ale nejvíce času Mufíček tráví na koberečku před televizí,sledováním snad všech programů které zrovna běží.Je to velká sranda,hlavně když tam zahlédne pejska,to je schopen vlézt až do obrazovky.Je vychovaný, úžasně čistotný,nenáročný na pohyb,takže převážně spinká.Úplný opak borderky.Snažíme se mu jeho pobyt u nás co nejvíce zpříjemnit a doufáme, že až se vrátí ke svým páníčkům,že si na nás někdy vzpomene i na ty naše všechny psí dámy.

ObrazekObrazek

Obrazek  Obrazek

 19.1.2009

HORSE SKIJORING V JANOVĚ!       

       Neděle 18.1 2009 se zapíše do paměti nejen účastníků horse skijoringu,ale i fanoušků kteří tuto akci přijeli do Janova podpořit a to opět v hojném počtu.Janov zažil v neděli,totiž obrovské sportovní klání.ObrazekVelký zájem diváků nás nejen potěšil,ale probudil ve všech účastnících nečekaného sportovního ducha,díky kterému padal jeden vynikající výkon za druhým.A to si opravdu zasloužilo být v hlavním zpravodajství "TV NOVA".  Stáj Pucher moc děkuje všem účastníkům za jejich sportovní výkony a divákům za obrovskou podporu.Nedělní atmosféra horse skijoringu u Stáje Pucher byla nepopsatelná a ještě teď nám z ní běhá mráz po zádech.Věříme,že již všichni úspěšně rozmrzli a že se těší,stejně jako my,na další ročník roku 2010.  Kdo,se nemohl v neděli zůčastnit,může zhlédnout video(59 sekund před koncem vysílání) TV NOVA ZDE. Více v odkaze-Stáj Pucher-naši koníci.A fotečky naleznete na Obrazekstránkách deníku Svitavska:ZDE  

Obrazek

 

 

 

 

POZVÁNKA PRO VŠECHNY PŘÍZNIVCE 2.ROČNÍKU HORSE SKIJORINGU V JANOVĚ !!! 

Staj Pucher pořádá v neděli 18.1 skijoring,začátek ve 13:30hod. na dolním konci Janova - směr Strakov.Jde o umění lyžařů tažených koněm.Přestože má skijoring své kořeny ve Skandinávii,má dlouhou tradici i dávno v Čechách.A protože se tomu letošní zima přímo nabízí a přeje,rozhodli se organizátoři uspořádat tuto akci jako velkou show.

Na programu budou k vidění disciplíny jako je slalom,sprint a skok do dálky přes skokanský můstek.Pro nejlepší účastníky do 3.místa jsou připraveny atraktivní ceny,finanční i věcné a super cena za 1.místo - velké překvapení.

Celou akcí nás bude doprovázet profesionální moderátor a skvělá hudební show.Občerstvení je zajištěno i podávání teplých nápojů.Organizátoři věří,že tato akce opět přiláká početnou diváckou kulisu jako v roce 2006,kdy proběhl 1.ročník a který se velice zdařil.

Obrazek

 

.........................................................................................................

Velké poděkování patří R.Buriánkové,která se nám výborně stará o naše stránečky,bez které by určitě nemohli absolutně fungovat.